Co warto wiedzieć na temat powiększania ust kwasem hialuronowym?
medycyna estetyczna

Co warto wiedzieć na temat powiększania ust kwasem hialuronowym?

Kwas hialuronowy to nic innego jak substancja, która występuje w ciele każdego człowieka w sposób naturalny. Wiąże on wodę i odpowiada za poziom nawilżenia skóry. Jednak jego poziom nie występuje nieustannie na tym samym poziomie. Zdarza się, że spada, a włókna kolagenowe ulegają degeneracji. Skóra staje się sucha, zwiotczała, występują na niej zmarszczki. Kwas hialuronowy jest stosowany m.in. do powiększania ust. Jeśli marzysz o pięknym wyglądzie, zdecyduj się na skuteczny zabieg, w którego efekcie Twoje usta będą prezentować się zjawiskowo pięknie.

Powiększanie ust kwasem – jak wygląda?

Powiększanie ust mińsk mazowiecki nie jest zabiegiem o dużej inwazyjności. Niesie za sobą bardzo niewielkie ryzyko niepożądanych efektów ubocznych. Dzięki niemu możemy nie tylko zwiększyć objętość ust, sprawiając, że ich rozmiar stanie się większy, a same wargi pełniejsze. Możemy również poprawić ich kształt, a także ujędrnić je, wpłynąć na ich asymetrię, a także zapobiec procesom starzenia oraz wpłynąć nieco na ich kolor. Kwas hialuronowy stosowany na usta ma bardzo szerokie zastosowanie i zyskuje wielu zwolenników. W prosty sposób można zatuszować wszelkie niedoskonałości naszej urody, podkreślając to, co najpiękniejsze. 

Aby mieć pewność, że zabieg powiększania ust metodą kwasu hialuronowego będzie dla nas bezpieczna i przyniesie oczekiwany efekt, należy rozpocząć od konsultacji lekarskiej i wywiadu medycznego. To niezwykle ważne, by zyskać gwarancję, że wszystko przebiegnie zgodnie z planem. Sam zabieg trwa około pół godziny i jest bezbolesny za sprawą zastosowanego znieczulenia. 

Kwas hialuronowy wprowadza się pod skórę, używając do tego strzykawkę. Igła jest wprowadzana od strony jamy ustnej i trzeba wykonać kilkanaście nakłuć. Jest on wstrzykiwany w wargę lub na granicy skóry i czerwieni. Po aplikacji preparatu należy masować usta, co pozwala na rozprowadzenie go i osiągnięcie takiego efektu, jaki chcemy. 

Co robić po zabiegu powiększania ust?

Zabieg powiększania ust jest bezpieczny i nie wymaga zbyt wielu przygotowań. Jest on małoinwazyjny, a sam kwas jest przyswajalny przez organizm. Po zabiegu może utrzymać się niewielka opuchlizna, jednak jest to zupełnie naturalna reakcja i proces. Pożądany efekt końcowy powinien ukazać się po około tygodniu od zabiegu, dlatego warto do tego czasu zaniechać od gorących napojów, a także malowania ust. Warto z kolei chłodzić usta i delikatnie je masować. Na dobę po powiększeniu ust zrezygnuj z palenia papierosów i spożywania napojów alkoholowych oraz aktywności fizycznej.