Jak dbać o jelita?
wskazówki

Jak dbać o jelita?

Wiele osób mówi, że zdrowe jelita to zdrowe ciało i nic dziwnego, ponieważ większość ludzkiej odporności kumuluje się właśnie w jelitach. To tam następuje wchłanianie różnorodnych substancji pokarmowych, ale także witamin minerałów i innych cennych produktów. Jak dbać o jelita? O czym pamiętać? Zapraszamy do przeczytania krótkiego artykułu.

Rola jelit

Jelito odgrywają niezwykle ważną rolę w życiu człowieka, ponieważ tutaj następuje wchłanianie pokarmów, ale także formułują się masy kałowe i dochodzi do przemiany materii. Dzięki pracy jelit zbędny pokarm zostaje usunięty, a ciało oczyszczone. Co ciekawe, jelita mogą mieć nawet do 10 m i przesuwanie pokarmu jest możliwe dzięki perystaltyce jelit. Są to tak zwane skurcze anatomiczne, które są przez układ nerwowy stymulowane. Dzieje się to niezależnie od woli człowieka i wszystkie patologiczne zmiany zaburzeń pracy jelit są związane najczęściej z dolegliwościami bólowymi. Jeśli rzeczywiście dojdzie do dolegliwości bólowych, wtedy należy zgłosić się do lekarza, ponieważ w jelitach zachodzi nieprawidłowy proces.

Jelita – jak dbać?

Jak dbać o jelita? Aby praca jelit zachodziła prawidłowo, przede wszystkim trzeba się prawidłowo odżywiać, ponieważ przyczynami bolesnych skurczów jelit są przede wszystkim niezdrowe pokarmy. Bardzo często dochodzi do skurczu jelit w przypadku złych procesów trawiennych. Spożywania wysokowęglowodanowych, czy wysokotłuszczowy potraw. Może to być również spowodowane stresem oraz złym stanem emocjonalnym. Jelita dają o sobie znać najczęściej skurczami, wtedy pojawiają się często wymioty biegunki. 

O jelita należy dbać w sposób taki, iż należy spożywać odpowiednie potrawy, które są lekkostrawne. w przypadku pojawienia się jakichkolwiek dolegliwości należy zwrócić się do lekarza warto również wyłączyć w swoją dietę różnorodne suplementy, które wspomogą pracę jelit, między innymi probiotyki, które świetnie wchłaniają się w jelitach i mają wiele substancji odżywczych. Jeśli szukasz odpowiednich probiotyków, dzięki którym zadbasz o swoje jelita, warto zajrzeć do oferty firmy Farmapol

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *