Laserowe usuwanie przebarwień skóry
medycyna estetyczna

Laserowe usuwanie przebarwień skóry

Jedną z najczęściej spotykanych chorób skóry, dotykających głównie kobiet po trzydziestym roku życia, jest melasma. Na skórze twarzy pojawiają się wówczas brązowawe plamy.

I chociaż nie są one ogniskami stanu zapalnego, ich obecność nie wpływa pozytywnie na naszą samoocenę. Melasma dotyka przede wszystkim pań, zmagających się z chorobami jajników lub tarczycy, a także matek w ciąży oraz pacjentek, stosujących leki pokroju hydantoin lub mesantoiny. W pozbyciu się tego nieestetycznego problemu pomóc nam może laserowe usuwanie przebarwień Kraków, świadczone przez profesjonalne gabinety w Krakowie i innych dużych miastach. Na czym polega taka procedura?

Technologia Harmony ClearLift

Za najskuteczniejszą metodę walki z melasmą uchodzi nowoczesny laser frakcyjny Harmony ClearLift. Taką technologią laserowego usuwania przebarwień dysponuje chociażby renomowany gabinet Dr. Legrand z Krakowa. Podczas zabiegu, laser oddziałuje na najgłębsze warstwy skóry, jednocześnie jej nie podrażniając. A ponieważ delikatna powierzchnia skóry nie zostaje podrażniona, z zabiegu można skorzystać nawet w słoneczne, letnie dni.

Zabieg sam z siebie jest delikatny i bezbolesny, nie wymagając od lekarza podawania znieczulenia miejscowego. Za jego pomocą bez problemu możemy nawet usunąć przebarwienia z miejsc szczególnie problematycznych, jak okolic oczu. Podczas zabiegu, zmiany chorobowe są rozjaśniane stopniowo.

Należy tu także nadmienić, że początkowo melasma może stać się ciemniejsza. Jest to spowodowane uszkodzeniem naskórka przez promień lasera. Każdy zabieg poprzedza też konsultacja z lekarzem specjalistą, mająca na celu wychwycenie w porę ewentualnych przeciwwskazań. Należą do nich na przykład: cukrzyca, choroby nowotworowe, depresja, choroby układu krążenia lub schorzenia układu nerwowego.

Dodatkową zaletą Harmony ClearLift jest zapewnienie skórze odmładzającej odnowy, czyniąc ją elastyczniejszą i gładszą. Aby efekty były trwałe i widoczne, zalecana jest seria takich zabiegów, około trzech lub czterech. Pamiętajmy zarazem, aby podczas szukania gabinetu, zajmującego się laserowym usuwaniem przebarwień w Krakowie tudzież innym mieście, dokładnie sprawdzić jego profesjonalizm i renomę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *