Zdrowie na co dzień: Co warto wiedzieć o wodzie jonizowanej?
wskazówki

Zdrowie na co dzień: Co warto wiedzieć o wodzie jonizowanej?

Woda jonizowana to źródło zdrowia, o którym na szczęście coraz więcej się mówi. Wszystko za sprawą zbawiennego jej wpływu na organizm. Woda jonizowana może mieć różny odczyn, a mianowicie zasadowy lub kwaśny. W zależności od potrzeb organizmu, czy też czynności do przeprowadzenia w jednym przypadku lepsza będzie woda kwaśna, a w drugim alkaliczna.

Woda jonizowana kwaśna — do czego służy?

Woda kwaśna jonizowana może być stosowana zarówno jako środek do leczenia różnego rodzaju schorzeń skóry jak np. zwalczanie przyczyn grzybicy, infekcji skóry, paznokci, jak również oparzeń i okładów kojących w przypadku stłuczeń, ukąszeń owadów. Wodę o niskim stężeniu pH można używać do leczenia infekcji gardła w formie płukanek, przemywania skóry twarzy, a także leczenia zmian trądzikowych.

Woda alkaliczna — dlaczego warta jest spożywania?

Woda alkaliczna to szczególnie ważny rodzaj wody jonizowanej, która jest skutecznym środkiem zwalczającym nadmiar kwasu moczowego w organizmie. Pijąc ok. 2-2,5 litra żywej wody można nie tylko zlikwidować stres oksydacyjny, ale też przyspieszyć oczyszczanie się i odkwaszanie organizmu. Jonizowana woda zasadowa wspiera układ naczyniowo-sercowy i system nerwowy. Dla zachowania zdrowia i sił witalnych ważne jest utrzymywania ciała w stanie równowagi, róniwnież jeśli chodzi o bilans kwasowo-zasadowy, mający wpływa na funkcjonowanie układu pokarmowego i mięśniowego.

Skąd brać wodę jonizowaną?

Teoretycznie wodę jonizowaną można kupić, Jednak w praktyce to rozwiązanie nie sprawdza się, ze względu na fakt, iż woda żywa, podobnie jak woda martwa mają swą określoną żywotność, którą plastik rujnuje i sprawia, że wewnątrz naczyń mamy zwykły chwyt marketingowy. Chcąc uzyskać wodę jonizowaną o wysokich parametrach użytkowych, warto zakupić jonizator, który pozwoli nam na stałą produkcję świeżej wody w odpowiednich do potrzeb proporcjach.