Zestaw ćwiczeń, które pomogą spalić tłuszcz każdej kobiecie!
wskazówki

Zestaw ćwiczeń, które pomogą spalić tłuszcz każdej kobiecie!

Płaski brzuch to marzenie wielu kobiet. Dzięki niemu mogą one zyskać dużo pewności siebie oraz zmienić swój dotychczasowy tryb życia na dobre. Jednak sama dieta to za mało. Potrzebna jest tu dawka unikalnych ćwiczeń, które znacząco przyspieszają proces chudnięcia. Jakie są ich przykłady? Zobaczmy.

Pająk

Pająk to ćwiczenie, które z pewnością pomoże niejednej kobiecie. Dzieje się tak, ponieważ doskonale angażuje szereg mięśni, których praca wspomaga spalanie tłuszczu. Ćwiczenia na płaski brzuch takie jak pająk dają możliwość zobaczenia efektów nawet w 2 tygodnie od regularnych treningów. Daje to szansę na szybkie pozbycie się tkanki tłuszczowej. Ćwiczenie rozpoczynamy od ustawienia się w taki sposób, jakbyśmy chcieli wykonać pompkę – podpieramy się na rękach na szerokości barków. Następnie uginamy lekko swoje łokcie tak, aby dały nam kąt prosty. Kolejnym krokiem jest przyciąganie do siebie prawego kolana do prawego łokcia oraz odwrotnie. Najlepiej jest wykonywać ćwiczenie tak długo, ile pozwolą nam na to siły. Z każdym dniem częstotliwość powtórzeń należy poszerzać robiąc około minutowe przerwy między seriami.

Spięcia brzucha

Spięcia brzucha to kolejna propozycja ćwiczenia, które pomoże każdej kobiecie na zrzucenie zbędnych kilogramów. Jest ono łatwe oraz skuteczne. Może przypominać tradycyjne brzuszki jednak jest bardziej angażuje mięśnie proste brzucha. Ćwiczenie polega na położeniu się na plecach i ugięciu nóg. Najlepiej, jeśli mamy zapewnione odpowiednie obciążenie, które nie pozwoli nam ich podnieść. Następnie z rękoma ułożonymi na karku podnosimy plecy w stronę kolan oraz odchylamy się z powrotem w stronę podłogi. Osiągając kąt 45 stopni zatrzymujemy się i ponownie wychylamy się do przodu. Bardzo ważne w spięciach brzucha jest to, abyśmy podczas wykonywania ćwiczenia nie dotykali podłogi i mieli nieustannie napięte mięśnie.

Wspinaczka górska

Wspinaczka górska to czynność, której nie mogło zabraknąć, aby spalić kilka kilogramów z naszego brzucha. Ćwiczenie idealnie angażuje mięsień poprzeczny brzucha. Polega to na podparciu wyprostowanego ciała na przedramionach oraz przyciąganie do siebie nóg po linii prostej. Prawe kolano wędruje do prawego ramienia i na odwrót.

Ćwiczenia na płaski brzuch wymienione powyżej to gwarancja zadowolenia oraz braku efektu jojo. Ważna jest jednak regularność, które pomoże nam osiągnąć lepsze efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *