Artroskopia – na czym polega zabieg i jakie efekty przynosi?
inne

Artroskopia – na czym polega zabieg i jakie efekty przynosi?

Czy wiesz, że jedną z najbardziej nowoczesnych metod endoskopii wnętrza stawów jest artroskopia? To nie tylko rozwiązanie bezpieczne, ale także bardzo skuteczne. Artroskopia jest wykonywana albo w znieczuleniu ogólnym, albo w miejscowym. Pacjent nie odczuwa dyskomfortu związanego z zabiegiem, a dzięki temu, że jest on mało inwazyjny, bardzo szybko wraca do pełnej sprawności.

Artroskopia stawu skokowego – na czym polega?

Nie wszystkie techniki operacyjne muszą być bardzo inwazyjne i przysparzać wiele obaw oraz stresu. Jednym z najlepszych przykładów jest artroskopia stawu skokowego, która jest niezwykle nowoczesnym rozwiązaniem, które pozwala na zajrzenie do wnętrza stawu. W jaki sposób? Za sprawą kontroli kamery i małego obiektywu można obserwować to, co dzieje się wewnątrz. Nacięcie, które należy wykonać, aby ją tam umieścić, jest niewielkich rozmiarów, ponieważ wynosi od około pięciu do ośmiu milimetrów, co jest znaczącą różnicą. W końcu podczas zabiegów chirurgicznych najczęściej wykonuje się nacięcie na kilkanaście centymetrów długości. Dzięki takiemu małemu nacięciu pacjent szybciej wraca do zdrowia, a ryzyko zakażenia wywołanego operacją, jest maksymalnie niskie. Najczęściej artroskopia stawu skokowego wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym. Po niej pacjent zostaje w szpitalu na zaledwie dobę. 

Kiedy należy ją wykonać? Gdy zdiagnozowane są: przerost błony maziowej, uszkodzenia chrząstki stawowej bloczka kości skokowej, występowanie ciał wolnych w stawie, zespoły wklinowania przedni i tylny, złamania śródstawowe, zrosty w jamie stawu oraz dolegliwości bólowe stawu skokowego o nieznanym pochodzeniu.

Czym jest artroskopia nadgarstka?

Zabieg artroskopii wykonywany jest także w obszarze nadgarstka. Artroskopia nadgarstka jest wskazana, gdy mamy do czynienia z takimi trudnościami jak: ból nadgarstka, problemy z utrzymaniem stabilności w nadgarstku bądź jego całkowitym brakiem, choroby reumatoidalne stawów, zmiany zwyrodnieniowe i złamania ręki. To nieinwazyjny zabieg, który pozostawia po sobie niewielki ślad. Nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji, a sam pobyt w szpitalu jest ograniczony do minimum. Co najważniejsze – artroskopia jest niezwykle precyzyjną metodą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *