Problemy z ręką? Sprawdź czy na to nie cierpisz!
wskazówki

Problemy z ręką? Sprawdź czy na to nie cierpisz!

Problemy z ręką? Choroba de Quervaina

Choroba de Quervaina to zapalenie pochewki ścięgnistej. Najczęściej przy tej dolegliwości cierpimy na ból nadgarstka. Ból jest konsekwencją obciążenia i napięcia kończyny. Obciążenie kończyny skutkuje oderwaniem się od chrząstek włókien ścięgna. Zespół de Quervaina to stan zapalny mięśni, które są odpowiedzialne za prostowanie się kręgosłupa lub stawu w kończynach dolnych.

Jak objawia się choroba Dupuytrena?

Choroba Dupuytrena to schorzenie powodujące grudki na dłoniach i palcach. Po pewnym czasie palce mogą pozostać zgięte w kierunku wewnętrznej strony dłoni. Występuje najczęściej u mężczyzn po 50. roku życia.

Co to jest zespół kanału nadgarstka?

Zespół kanału nadgarstka to sporadyczne drętwienie i ból placów. Potem dolegliwości się nasilają, a choroba może przekształcić się w zespół cieśni nadgarstka.

Czym jest zespół cieśni nadgarstka?

Zespół cieśni nadgarstka objawia się drętwieniem i bólem placów. Choroba jest zaburzeniem funkcji nerwu pośrodkowego i konsekwencją przewlekłego ucisku. W ponad 90% przyczyna jest nieznana, ale rozwojowi tej choroby sprzyja wykonywanie powtarzających się czynności.