wskazówki

Dlaczego mężczyznom wypadają włosy?

Dosyć naturalnym zjawiskiem wydaje się wypadanie włosów u mężczyzn. Nic dziwnego, ponieważ bardzo duży procent panów, którzy gubią włosy, mają tak zwany gen łysienia, dlatego wypadanie ich włosów jest raczej nieuniknione. Oczywiście można to nieco zahamować, utrata włosów na głowie może być spowodowana również innymi czynnikami, między innymi złą dietą,  a także różnymi chorobami. W jaki sposób pomóc sobie nieco i zagęścić włosy, a także zniwelować ich wypadanie?

 

Gen łysienia

Jeśli mamy do czynienia z tak zwanym wypadaniem włosów o podłożu genetycznym u mężczyzn, już nawet w kwiecie wieku zaczynają wypadać powoli włosy. Zjawisko to można obserwować już nawet u 20-kilkulatków. W takim wypadku w wieku 40 lat panowie są zwykle już praktycznie łysi. Linia włosów od skroni w górę zaczyna się przesuwać, bardzo wielu panów stosuje wtedy obcięcie na bardzo krótko i w ten sposób radzi sobie z przykrym zjawiskiem.

Co ciekawe, z wypadaniem włosów spowodowanym tak zwanym genem łysienia, można sobie nieco poradzić, podobnie jest z tak zwanym łysieniem spowodowanym niewłaściwą dietą. Pierwszym krokiem jest oczywiście zmiana diety, jednak można stosować również preparaty, które zahamują ten proces.

Ampułki na wypadanie włosów

Pierwszym, bardzo dobrym sposobem jest stosowanie tak zwanej świadomej pielęgnacji, czyli używanie szamponów delikatnych dla skóry głowy, które nie będą powodować podrażnienia, a także nie będą obciążać nadmiernie włosów. Kolejnym krokiem jest stosowanie ampułki na wypadanie włosów, która za hamuje proces łysienia. Taką ampułkę należy wcierać co drugi dzień we włosy, odczekać chwilę, a następnie wysuszyć lub pozostawić do wyschnięcia.

Ampułki na wypadanie włosów, na przykład crescina HFSC, a także inne specyfiki, dzięki którym zachowujecie utratę owłosienia na głowie, znajdziecie oczywiście w sklepie: https://www.livinia.pl, gdzie jest sprzedawane bardzo wiele dermokosmetyków, a także innych preparatów wspomagających organizm. Crescina HFSC to nowoczesne ampułki, które świetnie radzą sobie z różnorodnymi problemami związanymi ze skórą głowy, należą one do produktów premium. Warto spróbować i zastosować taką kurację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *