dieta,  wskazówki

Sposób na sezonowe alergie

Choroba cywilizacyjna, jaką jest alergia rozpowszechnia się coraz szczerzej i obejmuje od najmłodszych po ludzi w dojrzałym wieku. Trudno się przed nią uchronić, można jedynie walczyć z objawami.

Kwercetyna z bromelainą, jako połączenie dwóch naturalnych związków roślinnego pochodzenia wspiera w leczeniu sezonowych alergii. Właściwości antyhistaminowe łagodzą stany zapalne górny dróg oddechowych, śluzówki nosa, zatok, łzawienie oczu.

Czym jest kwercetyna z bromelainą?

Występująca w roślinach kwercetyna to bioflawonoid o działaniu przeciwhistaminowym, przeciwzapalnym i antyoksydacyjnym. Głównym źródłem tego składnika są warzywa i owoce i produkty roślinne. Kwercetyna nadaje im żółtą barwę. Jabłka, borówki, pomarańcze, porzeczki, żurawina, cebula, papryka, brokuł, kalafior, brukselka, rumianek, dziurawiec, a nawet herbata i miód, to naturalne źródła pochodzenia.

Bromelaina pochodzi natomiast z owoców i łodyg ananasa. Działa przeciwzapalnie. Niezwykle pomocna w leczeniu opuchlizny, obrzęków, gojeniu ran, infekcjach górnych dróg oddechowych, astmy i stanach zapalnych zatok.

Jak je uzupełniać?

W przypadku znacznych niedoborów wskazana jest suplementacja w postaci stężonej. Kwercetyna Swanson wspomaga między innymi łagodzenie objawów i reakcji na alergeny, ale i wzmacnia naczynia krwionośne i podnosi wydajność oddechową.

Zestawione razem kwercetyna z bromelainą, wykazują skuteczne działanie antyhistaminowe i przeciwzapalne uzupełniając się i wzmacniając swe działanie. Kwercetyna Swanson aplikowana wraz z witaminą C, wykazuje działanie antyalergicznie, zastępując leki sterydowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *