Kiedy leczenie ortodontyczne jest konieczne?
stomatologia

Kiedy leczenie ortodontyczne jest konieczne?

Czy wiesz, że leczenie ortodontyczne nie tylko pomaga prostować zęby i korygować ustawienie szczęki, ale również łagodzi inne problemy zdrowotne? Piękny i zdrowy uśmiech przywraca pewność siebie. Zobacz, kiedy warto się umówić do Poznań ortodonta.

Stłoczenie zębów lub przerwy między zębami

Istnieje wiele powodów, dla których warto umówić się do ortodonty w Poznaniu. Wybierz się koniecznie do specjalisty, gdy masz stłoczone zęby lub nierównomiernie rozmieszczone. Wielu pacjentów ma pustą przestrzeń między dwoma przednimi zębami. To tzw. diastema. Chociaż występuje zwykle u dzieci, czasem może też pojawić się u dorosłych pacjentów. Poznań ortodonta pomoże wyeliminować problem nie tylko z przerwami i szczelinami, ale również zatłoczonymi i krzywymi zębami. Tutaj ważną rolę odgrywa aparat ortodontyczny. Specjalista wybierze dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie.

Aparat wywiera delikatny, ale skuteczny nacisk na zęby. Popycha je w odpowiednie miejsca. Poznań ortodonta monitoruje Twoje leczenie przez cały czas. W ten sposób może się upewnić, czy znajdujesz się na dobrej drodze, czy konieczne jest wprowadzenie pewnych zmian.

Niewłaściwie ustawiona szczęka

Często wynika z nieprawidłowego zgryzu. Jeśli Twoje zęby są krzywe lub stłoczone, możesz odczuwać ból lub dyskomfort w szczęce. Z czasem ta niewspółosiowość zwiększa ryzyko problemów ze stawem skroniowo-żuchwowym, powodując ból twarzy i inne powikłania. Leczenie ortodontyczne pomaga wyprostować i wyrównać zęby, ustawiając szczękę w prawidłowej pozycji.

Poznań ortodonta wybierze rozwiązanie, które będzie miało pozytywny wpływ na strukturę twarzy pacjenta. Stanie się bardziej proporcjonalna.

Leczenie ortodontyczne: pozostałe przypadki

Aparat ortodontyczny poradzi sobie zarówno z przodozgryzem, jak i tyłozgryzem. Wywiera delikatny nacisk na zęby i szczękę.

Poradzi sobie również z:

  • otwartym zgryzem,
  • problemami przyzębia,
  • nierównomierną linią środkową zębów,
  • problemami z żuciem i mową,
  • defektami kosmetycznymi zębów.

Poprawi Twój wygląd i poprawi samoocenę. Pomoże rozwiązać wielu problemów ortodontycznych i stomatologicznych.