Zabieg kolagenowy, czyli natychmiastowe odmłodzenie
medycyna estetyczna

Zabieg kolagenowy, czyli natychmiastowe odmłodzenie

Odmłodzenie i ujędrnienie już po jednym zabiegu, skóra w doskonałej kondycji, wygładzona i rozświetlona – takie efekty daje zabieg kolagenowy.

Co to jest kolagen? Na czym polega jego działanie? Co sprawia, że terapia kolagenowa daje tak spektakularne rezultaty. Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w naszym tekście. Dowiecie się też, dlaczego warto skorzystać z zabiegów kolagenowych. Zapraszamy do lektury.

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o kolagenie…

Kolagen to białko, które znajdziemy w organizmie każdego człowieka. Pełni ona w naszym ciele ważną funkcję. Sprawia, że komórki bezustannie odnawiają się, wskutek czego odpowiada za gęstość, jędrność i elastyczność skóry. Niestety, wraz z upływem czasu, organizm produkuje coraz mniej kolagenu, a co za tym idzie, komórki coraz wolniej się odnawiają. Deficyt kolagenu widoczny jest gołym okiem. Skóra starzeje się, wiotczeje i pojawiają się na niej zmarszczki. Czy utracie kolagenu można zapobiec? Czy można uzupełnić brak kolagenu w skórze? Kosmetologia zna na to sposób. Na rynku dostępne są preparaty zawierające kolagen syntetyczny oraz kolagen odzwierzęcy, a salony proponują zabiegi, które podnoszą poziom kolagenu w ciele lub intensyfikują jego produkcję.

Kolagen pod skórą

Przyjrzyjmy się jednemu z zabiegów, jakie proponuje Klinika Szykowne Polki. Polega on na wtłoczeniu kolagenu na określoną głębokość pod skórę za pomocą mikronakłuć. Zabiegi wykonywane są przy użyciu preparatów Nithya. Przeprowadzane są zarówno na twarz, jak i na ciało. A ich efekty? Pierwsze widoczne są już po pierwszym z serii zabiegów. Skóra jest rozświetlona, gładka, jędrna i elastyczna skóry już po pierwszym zabiegu. Jednocześnie zabieg kolagenowy stymuluje komórki do produkcji kolagenu, dzięki czemu efekt utrzymuje się dłużej.

Zabieg kolagenowy

Zabieg przy użyciu kolagenu pozwala na znaczną redukcję oznak starzenia się skóry twarzy, szyi i dłoni. Zabiegi na ciało pozwalają pozwalają zmniejszyć rozstępy, wygładzają blizny i ujędrniają wiotką skórę (po ciąży, zabiegach estetycznych, zabiegach chirurgii plastycznej m.in. liposukcji). Pomagają też w rozwiązaniu problemu ciemnych plam na skórze powstających w wyniku upływu czasu.