wskazówki

Higiena oczu. Na co zwrócić uwagę?

Higiena oczu – wszystkie oczy są stereoskopowe. Z grubsza oznacza to, że działają trochę jak okulary 3D, których używamy w kinie do wyświetlania filmów trójwymiarowych. Każdy z nich postrzega ten sam obraz w inny sposób. Obrazy wykonane obiema oczami nakładają się na siebie w centrum wizualnym. Oznacza to, że do pewnego momentu mamy możliwość widzenia w przestrzeni. Światło dzienne jest naturalne dla oka.

Higiena oczów w opinii ekspertów!

Byłoby idealnie, gdybyś mógł pracować tylko z jego zaletami. Niestety, nie zawsze jest wystarczająca ilość w biurach i innych pokojach, w których pracujemy. Następnie do oświetlenia stosuje się sztuczne światło (często fluorescencyjne), które jest główną przyczyną zmęczenia oczu. Zimne, migające światło sprawia, że ​​nasze oczy są ciężkie po całym dniu w pokoju, czujemy się ospali. Higiena oczów w tym aspekcie jest niezwykle istotna.

Zmierzch jest idealny na kolacje przy świecach, a ciemność działa podczas snu i podczas projekcji filmowych w kinie. W każdym innym przypadku zmęczy oczy i spowoduje powstanie zaburzeń widzenia. Czytanie książki „pod przykryciem” również nie jest najlepszym pomysłem. Jest to dość oczywista przyczyna zmęczenia oczu w dzisiejszym świecie. W czasach płaskich kineskopów i nowoczesnych monitorów nie jest to już związane ze szkodliwym promieniowaniem emitowanym przez ekrany starej generacji. Jednak godziny spędzone na ekranie telewizora lub na monitorze komputera mogą mieć negatywny wpływ na jakość widzenia.

Higiena oczu ciąg dalszy…

W związku z czym warto zwrócić uwagę na prawidłową liczbę przerw, aby oczy mogły odpocząć przez chwilę, szczególnie jeśli czujemy, że nasze powieki są ciężkie lub mamy płonące oczy. Zielona oaza spokoju. Jeśli w miejscu, w którym się znajdujemy, są rośliny – użyj ich! Aby dać sobie spokój, spójrzmy na nich przez kilka minut, jeżeli przedstawiana jest higiena oczu. Kolor zielony ma pozytywny wpływ nie tylko na wzrok, ale także na psychikę. Ma działanie uspokajające i relaksujące. Jeśli jednak w naszym bezpośrednim sąsiedztwie nie ma roślin, możemy wybrać inny zielony element (ściana, kubek, zdjęcie itp.). W miarę możliwości możesz także wyjść na zewnątrz na kilka chwil. Z pewnością będzie roślinność i potrwa to trochę – co jest również elementem higieny oczu.

https://euphrasia.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *