Rozwiązanie na zaparcie: Ispagul
leczenie

Rozwiązanie na zaparcie: Ispagul

Zaparcia to częsty problem, występujący u osób, które mają stresujący i siedzący tryb życia. Mogłoby się wydawać, że problemy z wypróżnianiem się dotyczy tylko osób starszych, jednak przypadki występują coraz częściej u osób młodych. 

Błonnik – dlaczego jest nam potrzebny?

Polacy bardzo często zapominają o spożywaniu błonnika w ramach konkretnych produktów, znajdujących się w diecie. Przyczyną jest spożywanie niedostatecznej ilości warzyw i owoców, kasz i produktów pełnoziarnistych. Niestety zamiast spożywania powyższych produktów, chętnie jedzone są produkty wysokoprzetworzone, pełne sztucznych substancji i ulepszaczy smaków, które są rakotwórcze. Błonnik pochodzenia roślinnego poprawia pracę jelit, zmuszając je do ruchów robaczkowych. 

Oprócz tego błonnik również może być źródłem energii dla probiotyków, znajdujących się w jelitach. Co więcej, spożywając ten składnik, możemy trwale obniżyć poziom glukozy i cholesterolu, a także ciśnienia tętniczego, które wiąże się ze spożywaniem zbyt dużej ilości soli. Wiemy już, dlaczego warto spożywać błonnik. W drugiej części artykułu odpowiadamy na nurtujące pytanie: czy Ispagul jest bezpieczny? Odpowiedź jednak nie jest zaskakująca. 

Czy Ispagul jest bezpieczny?

Na początek warto dowiedzieć się, czym jest Ispagul. To suplement diety, który jest źródłem pożywnego i odżywczego błonnika. Przyjmuje on postać proszku, wykonanego z nasion i łupin babki jajowatej. Dzięki przyjmowaniu błonnika w proszku łatwiej się go aplikuje, a także łatwiej się trawi w samych jelitach. Suplement ten jest rekomendowany osobom, które mają problem z zaparciami, potrafiącymi znacznie utrudnić funkcjonowanie. 

Z pewnością przy czytaniu artykułu nasuwa się pytanie: czy Ispagul jest bezpieczny? To preparat jak najbardziej bezpieczny, ponieważ bazuje na naturalnych substancjach. Kwestię bezpieczeństwa potwierdza fakt, że suplement może być stosowany w okresie ciąży i karmienia. Należy pamiętać, że nie zaleca się stosować tego produktu, jeśli spożywamy składniki będące źródłem błonnika.