Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej w Szczecinie — rehabilitacja kręgosłupa, fizjoterapia, masaż i nie tylko!
inne

Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej w Szczecinie — rehabilitacja kręgosłupa, fizjoterapia, masaż i nie tylko!

Konsultacje lekarskie w Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej w Szczecinie — jak przebiega wizyta?

Wszystkie konsultacje lekarskie powinny być wykonywane przez osoby, które zostały do tego przeszkolone. Właśnie takie znajdziesz w Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej w Szczecinie. Diagnostyka kliniczna narządu ruchu, a także szczegółowa analiza diagnostyki obrazowej oraz dokumentacji medycznej to najważniejsza rzecz w tym centrum rehabilitacji. Wizyta obejmuje również: przyczyny powstania choroby, ustalenie formy terapii i metody leczenia, koordynacja procesu leczenia do momentu pełnego wyleczenia pacjenta w szczególnych przypadkach skierowanie na zabiegi chirurgiczne oraz skierowanie na bardziej szczegółowe badania w celu precyzyjnego ustalenia przyczyny dolegliwości.

FOI — Funkcjonalna Osteopatia i Integracja — rehabilitacja kręgosłupa, fizjoterapia oraz masaż

Rehabilitacja kręgosłupa, fizjoterapia oraz masaż to naprawdę ważne rzeczy, dlatego powinny być wykonywane wyłącznie w miejscach do tego przystosowanych. FOI to koncepcja terapii manualnej, która zakłada, że na problemy powstałe w narzędziu ruchu, nasze ciało reaguje zawsze jako całość. Została stworzona według założeń osteopatii. Dowodzi, że uraz barku może powodować funkcjonalne zaburzenia w mechanice odcinka piersiowego kręgosłupa. Właśnie dlatego rehabilitacja kręgosłupa jest tak ważna!

Masaż jako świetne narzędzie przy rehabilitacji — Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej w Szczecinie

Masaż przeprowadzono lokalnie lub miejscowo zwiększa przemieszczanie się płynów w układzie naczyniowym. Dzięki niemu przepływ krwi oraz limfy w naczyniach chłonnych jest znacznie ułatwiony. Specjalne techniki mają za zadanie wytworzyć ciepło, rozszerzając naczynia krwionośne i doprowadzając substancji odżywczych do organizmu. Działanie masażu, jak i rehabilitacja kręgosłupa polega na pobudzeniu centralnego układu nerwowego.

Profesjonalna diagnostyka wyłącznie w dostosowanym do tego miejscu, jakim jest Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej w Szczecinie!

Diagnoza to podstawa jakiegokolwiek badania i leczenia. Bez niej możemy wyrządzić sobie krzywdę poprzez nieodpowiednie zabiegi lub leki. Stawiana jest ona na podstawie specjalnie dobranych testów ortopedycznych, neurologicznych i funkcjonalnych. To właśnie dzięki niej będziesz wiedziała lub wiedział, czy rehabilitacja kręgosłupa jest dla Ciebie, czy jednak nie!