lekarze

Niebezpieczni dietetycy, czyli czytaj opinie przez wizytą!

Każde miasto, szczególnie Warszawa, pełne jest niebezpiecznych szarlatanów, którzy podają  się za dietetyków, a w rzeczywistości propagują szkodliwe metody odżywiania. Dobry dietetyk warszawa na pewno będzie posiadał świetne opinie w Internecie, dlatego uważnie sprawdzajmy wcześniej specjalistę, do którego planujemy się wybrać.

odchudzę szybko

Historie ludzi, którzy zostali oszukani przez szarlatanów dietetyki, jeżą włosy na głowie. Fora internetowe pełne są porad, w których domorośli dietetycy, po kilkudniowych kursach z układania jadłospisu, propagują lewatywy, a nawet picie swojego moczu. Efekty, jak można się spodziewać, są żadne, odwrotne do zamierzonych, albo wręcz szkodliwe dla organizmu, jednak ciągle znajdują się nowi “specjaliści” z szalonymi metodami.

Jak się ustrzec szamaństwa?

W pierwszej kolejności, przed umówieniem wizyty u wybranego dietetyka, wpiszmy w jedną z wyszukiwarek hasło opinie dietetyk, wraz z nazwiskiem danego specjalisty. Przeczytajmy, o ile to możliwe, od deski do deski wszystkie opinie na jego temat, jakie się znajdują na popularnych serwisach skupiających lekarzy i pacjentów. O ile to możliwe – sprawdźmy wykształcenie naszego dietetyka, stronę internetową, popytajmy czy któryś z naszych znajomych przypadkiem nie próbował akurat u niego naprawić swoich nawyków żywieniowych czy skończyć z nadwagą.

Pamiętajmy także, że żaden poważny dietetyk nie wręczy nam jadłospisu już na pierwszej wizycie. Skonstruowanie dobrej diety wymaga szczegółowego wywiadu żywieniowego, dzięki czemu będzie ona dopasowana do naszych potrzeb, chorób czy posiadanych alergii. Możliwe, że najpierw dietetyk skieruje nas na podstawowe badania, jak morfologia krwi, by sprawdzić stan naszego organizmu.

Dobry dietetyk w poradni dietetyczne w La Caloria w Warszawie poznaj nasz zespół lacaloria.pl/o-nas/nasz-zespol/ i przeczytaj wszystkie opinie o naszych dietetykach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *