lekarze

Wybielamy zęby – która metoda najlepsza?

Osoby, którym zależy na ładnym uzębieniu, często zastanawiają się, jak gwiazdy radzą sobie z przebarwieniami. Ich zęby są bowiem zawsze nieskazitelnie białe. Okazuje się, że jedyną metodą na piękny zgryz jest wybielanie zębów. Poznań – to miasto w którym przeprowadza się codziennie bardzo dużo takich zabiegów.

Chcąc zachęcić Was do rozważenia tego rozwiązania, musimy napisać, że zęby stają się pożółkłe z wiekiem. Jest to naturalna kolej rzeczy, ponieważ szkliwo chroniące zębinę ściera się z wiekiem. Aby zachować jasny kolor uzębienia, należy regularnie usuwać przebarwienia powstałe na skutek diety, palenia papierosów lub cech genetycznych.
Mając powyższe na uwadze, dziś chcemy wspólnie z Wam zastanowić się nad tym, jaka metoda wybielania będzie najlepsza.

Efekty widoczne już na pierwszej wizycie? Tak, to możliwe!

Przyglądając się metodom wybielania w profesjonalnych gabinetach stomatologicznych, można stwierdzić, że istnieją dwie główne metody, nad którymi warto się pochylić. Pierwsza z nich, o której opowiemy poniżej, pozwala zauważyć efekty już po pierwszej wizycie w gabinecie.
Podczas spotkania, stomatolog nakłada preparat, którego zadaniem jest zabezpieczenie dziąseł. Następnie, na płytkę nazębną aplikuje specjalny żel wybielający z dodatkiem nadtlenku wodoru. Ten musi pozostać kilka minut na zębach, po czym ustępuje miejsca nowej warstwie. Pacjent może zobaczyć poprawę koloru tuż po zakończeniu zabiegu.

W domu także można wybielać zęby

Osoby, którym zależy na spokojnym zabiegu, w domowym zaciszu, mogą liczyć na to, że stomatolog zaproponuje im drugą z metod. Ta polega na zastosowaniu specjalnych nakładek, w których umieszczony jest żel wybielający. Warto jednak mieć na uwadze, iż stężenie substancji wybielającej, z racji tego, że pacjent samodzielnie wybiela zęby, jest znacznie mniejsze, co oznacza, że proces wybielania się wydłuża. Dlatego też jaśniejsze zęby pojawiają się w późniejszym czasie. Niemniej jednak tę metodę wybiera spora liczba osób, dla których liczy się efekt końcowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *