inne

Kolagen – sposób na młodość

Kolagen to białko, które występuje naturalnie w ludzkim organizmie. Jest głównym składnikiem wszystkich ścięgien i odpowiada za elastyczność i młody wygląd skóry. Z wiekiem kolagenu w naszym organizmie ubywa. Cierpi na tym nie tylko nasz wygląd – prócz skóry kondycję tracą też włosy i paznokcie – ale też zdrowie. Naturalny kolagen odpowiada bowiem również za stan naszych stawów. Jego niedobór może prowadzić do zwyrodnień i wielu bolesnych schorzeń układu kostnego. Dobra wiadomość jest taka, że wobec niedoboru kolagenu nie musimy pozostawać bezradni – możemy go bowiem uzupełniać dzięki odpowiednim preparatom.

Kapsułki młodości

Kolagen na stawy jest dostępny między innymi w formie niewielkich kapsułek. Wystarczy przyjmować dwie dziennie, by szybko zobaczyć pozytywne efekty ich działania. Kolagen, który występuje w ludzkim organizmie z powodzeniem można zamienić kolagenem rybim, zwanym też morskim. Ma on takie same, a nawet lepsze od „ludzkiego” właściwości. Może on być zarówno składnikiem suplementów diety, jak i kosmetyków, które mają doskonały wpływ na wygląd i kondycję naszej skóry.

Nie tylko dla sportowców

Kolagen na stawy powinni przyjmować między innymi sportowcy, którzy narażeni są na częste urazy mogące mieć długotrwałe negatywne skutki dla zdrowia. Naturalny kolagen jest bardzo elastyczny, a jednocześnie wytrzymały, dlatego jest doskonałą i niezbędną ochroną naszych stawów. Jego niedobór wpływa zarówno na wygląd naszej skóry, która szybciej się starzeje i ma skłonności do zmarszczek, jak i na stan układu kostnego i pracę stawów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *