dieta

Słodziki są na czasie

Dlaczego coraz częściej interesujemy się substancjami alternatywnymi wobec tradycyjnego cukru? Oczywiście z uwagi na dietę. Na rynku pojawia się, więc cała masa bardzo różnych produktów, które będą nam zapewniały o wiele mniejszą ilość kalorii, a jednocześnie będziemy odczuwali podczas konsumpcji tę dobrze znaną słodycz. Przykładem będzie E967, a więc ksylitol. Dla wielu znawców tematu i rozsądnych konsumentów jest to bardzo zdrowy zamiennik cukru, który też nie różni się od niego wizualnie.

Mniej kalorii i ta sama słodycz

Najczęściej bardzo dużym problemem właściwie dla wszystkich osób, które starają się rozpocząć skuteczne odchudzanie, jest to, aby wprowadzić do diety produkty, które będą właśnie mniej kaloryczne, ale jednocześnie pozwolą zachować wszystkie walory smakowe. W przypadku tego produktu słodycz jest gwarantowana. Najważniejsze jest to, że jego spożycie nie będzie powodowało dużych skoków zawartości cukru we krwi. Dlatego jest dedykowany dla osób chorujących na cukrzycę.

Czym jest ksylitol?

Na pewno, zanim zaczniemy stosować taką substancję w naszej diecie, powinniśmy wiedzieć, czym konkretnie jest ksylitol. Otóż E967 to po prostu organiczny związek chemiczny. Jego charakterystyczną cechą jest właśnie słodki smak, a najczęściej będzie pozyskiwany z kory brzozy. Okazuje się też, że w niewielkich ilościach będzie wytwarzany przez nasz organizm. Jeżeli chodzi o zastosowanie, to bardzo często jest wykorzystywany w przemyśle spożywczym. Najczęściej można go spotkać właśnie pod postacią wspomnianego oznaczenia na opakowaniu. Dodatkowo będzie także posiadać właściwości lecznicze. Ważniejsze jednak, że będzie mieć w porównaniu do tradycyjnego cukru znacznie niższy indeks glikemiczny. Dlatego będzie bardzo często zalecany w leczeniu cukrzycy. Diabetycy bardzo chętnie po niego sięgają szczególnie wtedy, gdy nie chcą rezygnować z walorów smakowych swoich ulubionych produktów takich jak kawa albo herbata. Jest bezpieczny dla zdrowia, ale należy go umiejętnie dawkować, bo może wywołać efekt przeczyszczający

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *