wskazówki

Jak sobie poradzić z kłopotliwymi dolegliwościami zdrowotnymi?

Istnieje szereg dolegliwości zdrowotnych, które przysparzają ich właścicielowi poczucia wstydu i wcale chętnie się o nich nie opowiada, a już na pewno nie chwali. Pamiętajmy jednak, że wstydliwe choroby nie powinny nas blokować przed pójściem do specjalisty, gdyż możemy to przypłacić komplikacjami. Lekarze, widzieli już w swoim zawodowym życiu wiele przypadków medycznych i na pewno podejdą do sprawy w sposób profesjonalny.

Pamiętajmy, że przykre dolegliwości zdrowotne mogą znacznie wpływać na nasze życie, na samoocenę i postrzeganie swojej wartości. Mogą nas też ograniczać w zawieraniu nowych znajomości, gdyż w obawie przed odrzuceniem lub niezrozumieniem, wolimy w ogóle nie podejmować prób znajomości, by nie narazić się na śmieszność. To wszystko kumuluje się w kompleksy, które przysłaniają nam wszystkie sfery życia. Jedną z takim przypadłości może być nadmierna potliwość. Jest to kłopotliwy problem, gdyż po pierwsze nie wygląda estetycznie, gdy na odzieży pojawiają się mokre plamy, a po drugie może to też się wiązać z nieprzyjemnym zapachem. Taki stan rzeczy jest spowodowany nadmierną pracą gruczołów potowych. Nadmiernemu poceniu można zapobiegać stosując odpowiednie kosmetyki oraz dbając o higienę osobistą. Jeżeli, mimo wszystko przykry kłopot nie mija, należy skonsultować się lekarzem, który może włączyć leczenie farmakologiczne. Warto podjąć odpowiednią terapię, gdyż pocenie się, które nieprzyjemnie pachnie, budzi duży dyskomfort w kontaktach międzyludzkich i nawet wycofanie społeczne.

Kolejnym przykrym problemem zdrowotnym może być nieprzyjemny zapach z ust. Jest, to także problem, który znacznie ogranicza swobodne funkcjonowanie społeczne, gdyż osoba, której on dotyczy, nie chce być narażona na zdemaskowanie u niej tego problemu. Obecnie istnieje dużo środków zapobiegających przykremu zapachowi. Szczególnie ważne jest, aby zadbać o właściwą higienę jamy ustnej. Czasami, bowiem przykry zapach oznaka infekcję lub ubytek, który wymaga leczenia stomatologicznego. Poza tym, są w sprzedaży środki, które przykry zapach niwelują. Jeżeli, nic nie przynosi określonego rezultatu, należy skonsultować się z lekarzem, który może zlecić wykonanie badań, aby wykluczyć pierwiastek chorobowy.
Przykrych dolegliwości może być cała gama. Dotyczą wrażeń estetycznych, naszego wyglądu, naszej sfery seksualnej lub innych sfer naszego życia. Znacznie utrudniają lub dezorganizują nasze życie społecznie powodując, iż wycofujemy się i spychamy na społeczny margines. Pamiętajmy, że nie tędy droga. Gdyż, dolegliwości i tak pozostaną. Możemy pomóc sobie udając się do specjalisty i sięgając po właściwy rodzaj terapii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *