Natura Vitalis - Suplementy Diety

Najważniejsza dla nas jest satysfakcja naszego klienta. Serdecznie witam i cieszę się, że zainteresowaliście się Państwo produktami Natura Vitalis®.


Olej z Czarnego Kminku 500 kapsułek
Zalecane dawkowanie:
Od 2 do 4 kapsułek dziennie.

Ilość:
60 kapsułek
Cena: 39.97PLN

Ilość:
200 kapsułek
Cena: 98.80PLN

Ilość:
500 kapsułek
Cena: 169.87PLN

Ilość:
1250 kapsułek + sztyft
Cena: 274.88PLN

Olej z Czarnego Kminku - Złoto Faraonów!

Czarny kminek (czarnuszka egipska lub czarnuszka siewna – Nigella Sativa) wywodzi się z Azji Mniejszej. Roślina ta uprawiana jest w Syrii, Iraku, Egipcie, Indiach, Turcji oraz niektórych krajach Europy Środkowej. Jednak najwyższej jakości olej uzyskiwany jest z roślin rosnących na południu Egiptu z uwagi na specyficzne warunki klimatyczne i glebowe. Rośliny maja wysokość ok. 40-50 cm, ich kwiaty są bladoniebieskie lub białe z zielonymi lub niebieskimi końcówkami, czarne nasiona zgromadzone są w mieszkach. Zbiorów dokonuje się przed wschodem słońca, uzyskane nasiona są rozcierane w żarnach, a następnie poddawane tłoczeniu na zimno. Tak uzyskany olej cechuje się niezwykle wysoką zawartością nienasyconych kwasów tłuszczowych (aż do 84%).

Czarny kminek, zwany też złotem faraonów jest substancją znaną już od tysiącleci ze swych leczniczych właściwości. Egipcjanie, słynący ze stosowania wysokorozwiniętych metod leczenia, od zawsze bardzo cenili sobie małe, czarne nasiona owej rośliny. Według podań, faraon Tutenhamon był tak zafascynowany czarnym kminkiem, że jego słudzy musieli stale nosić przy sobie butelkę cennego olejku. Po śmierci faraona amfora z olejem z czarnego kminku została złożona wraz z nim do grobu. Podobno Kleopatra i Nefretete, oprócz kąpieli w mleku, aksamitnie miękką i piękną skórę zawdzięczały właśnie czarnemu kminkowi.

We wczesnym średniowieczu czarny kminek uprawiano w Europie Środkowej, traktując go jako przyprawę oraz środek leczniczy w medycynie ludowej. Po kilkuset latach zapomnienia czarny kminek powrócił w ostatnich latach do łask.

Co takiego cennego jest w tym oleju? I jak możemy dzisiaj korzystać z owego złota faraonów?

Głównym składnikiem czarnuszki egipskiej są wielonienasycone niezbędne kwasy tłuszczowe. Słowo „niezbędne” oznacza tutaj nieodzowne do życia dla nas ludzi. Są one niezastąpionym budulcem w naszym organizmie i odgrywają niezwykle ważną rolę przy wytwarzaniu tak zwanych prostaglandyn. Prostaglandyny to substancje podobne do hormonów, sterujące wieloma podstawowymi funkcjami organizmu (są niezbędne m.in. w utrzymaniu równowagi systemu hormonalnego, nerwowego i odpornościowego). Co ważne, jeden gram oleju z czarnuszki pokrywa całodzienne zapotrzebowanie naszego organizmu na wielonienasycone kwasy tłuszczowe, których, co trzeba zaznaczyć, sami nie potrafimy produkować. Kwasy te, oprócz udziału w produkcji prostaglandyn są regulatorem powstawania i wzrostu komórek. Jeśli uświadomimy sobie, że z ok. 70 bilionów komórek naszego ciała każdego dnia umiera 600 miliardów i jednocześnie powstaje i podejmuje swoje funkcje taka sama liczba nowych komórek, to łatwo sobie wyobrazić, jakie znaczenie dla naszego organizmu mają nienasycone kwasy tłuszczowe, a wraz z nimi prostaglandyny. Tak więc przykładowo, wspomagają one – poprzez „sterowanie” nieustannego obumierania i tworzenia na nowo komórek – powstawanie co pięć dni nowej śluzówki jelit, w ciągu kilku tygodni następuje za ich przyczyną całkowita wymiana komórek wątroby, a co miesiąc skóry.

Bardzo dobre efekty przynosi stosowanie oleju z czarnego kminku w połączeniu ze spiruliną, która zawiera wiele niezbędnych aminokwasów, mikroelementów i witamin.

Kup Olej z Czarnego kminku już Teraz!

39.97 PLN - 60 kapsułek
Kup: Olej z Czarnego Kminku 60
98.80 PLN - 200 kapsułek
Kup: Olej z Czarnego Kminku 200
169.87 PLN - 500 kapsułek
Kup: Olej z Czarnego Kminku 500
274.88 PLN - 1250 kapsułek + sztyft gratis
Kup: Olej z Czarnego Kminku 1250 + sztyft