Nieprzyjemny zapach stóp – 3 zdrowe nawyki, dzięki którym się go pozbędziesz
leczenie

Nieprzyjemny zapach stóp – 3 zdrowe nawyki, dzięki którym się go pozbędziesz

Nieprzyjemny zapach stóp to jeden z kilku wstydliwych problemów, z którymi nie lubimy się dzielić. Nasila się w szczególności jesienią i zimą, kiedy stopy zamknięte są w obuwiu, w którym ciężko jest im oddychać. Do tego dochodzą nowoczesne materiały na skarpetki z włóknami syntetycznymi, które zwiększają potliwość, a tym samym narastanie problemu. To jedne z głównych przyczyn, chociaż w zdecydowanej większości nieprzyjemny zapach stóp zależy od predyspozycji organizmu, a powyższe czynniki przyspieszają powstawanie dyskomfortu.  Jednak spokojnie, wystarczy tylko kilka niekłopotliwych nawyków, aby problem zniknął niemal od ręki. Oto one. 

Balsam do stóp – wierny przyjaciel

Jednym z podstawowych elementów walki z problemem jest dobry krem do stóp. Wśród tych dostępnych na ręki polecamy Podocrem Deo, łączący w sobie cechy balsamu i dezodorantu.  

Z tego pierwszego może pochwalić się największą ilością czynnych składników. Stanowią one aż 25%. Ważne, że jest w nich mocznik i witaminy. Jednak z punktu widzenia walki z problemem – nieprzyjemny zapach stóp – najważniejsza jest obecność ekstraktu z szałwii i aloesu. Pierwszy z tych składników zapobiega nadmiernej potliwości, która bezpośrednio wywołuje nieprzyjemny zapach stóp. Z kolei aloes działa cuda w zakresie odświeżania. Wystarczy, że wprowadzisz ten balsam do stóp do swojej codziennej higieny, a szybko pozbędziesz się problemu. Ważne także jest, aby nie balsam był nie tylko lekiem, ale codziennym rytuałem, który zapobiegnie nawrotu dyskomortowego uczucia. 

Codzienna higiena

Aby nieprzyjemny zapach stóp przestał być uciążliwym problemem, należy w sposób szczególny dbać o ich higienę. Codzienne mycie to konieczność, a warto też regularnie płukać stopy naparem z szałwii – nawet w postaci tradycyjnej herbatki, którą łatwo dostać w każdym sklepie spożywczym. 

Dobre buty 

Już nasze babcie wiedziały, jak ważne są naturalne materiały. Czysta bawełna i skórzane buty, to zimowe must-have. Stopy będą oddychać, a problem niemal sam się rozwiąże. Dlatego czasem nie warto patrzeć na cenę, a wybrać te, za które wdzięczne nam będą nasze stopy.  

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *