Męczące i bolesne skurcze łydek – jak pozbyć się uporczywego problemu?
inne

Męczące i bolesne skurcze łydek – jak pozbyć się uporczywego problemu?

Nocne skurcze łydek spędzają sen z powiek wielu polek i polaków. Jest to stan, który objawia się nagłym i niezwykle bolesnym napięciem mięśni łydek, które ustępuje samoistnie po zaledwie kilku minutach. Skurcze łydek mogą pojawić się na skutek długotrwałego siedzenia w jednej pozycji, wstawania z łóżka czy podczas ćwiczeń, jeśli przed rozpoczęciem treningu nieprawidłowo się rozgrzejesz. Przyczyny nocnych skurczów nie są jednoznaczne, choć najczęstszą z nich jest przemęczenie i odwodnienie organizmu oraz niedobór pierwiastków takich jak magnez i potas. 

Obecnie na rynku istnieje wiele suplementów, które mogą odpowiedzieć nam na pytanie jaki magnez na skurcze łydek wybrać, jednak najlepszym sposobem na prawidłowe funkcjonowanie organizmu jest przyjmowanie naturalnych suplementów diety w postaci pełnowartościowych produktów spożywczych. 

Naturalne suplementy diety – jaki magnez na skurcze łydek? 

Skurcze łydek są bardzo uciążliwe, a sprawdzonym sposobem na pozbycie się bolesnych dolegliwości jest przyjęcie odpowiedniej dawki magnezu. Nie każdy jednak wie, jaki magnez na skurcze łydek wybrać, zwłaszcza jeśli zależy nam na naturalnych źródłach magnezu, a nie polecanych w reklamach telewizyjnych słabych suplementów diety. Osoby, które pragną dostarczyć magnez do swojego organizmu, powinny wprowadzić do swojego życia dietę złożoną z niskoprzetworzonej żywności oraz produktów takich jak np. kasze, orzechy, nasiona, gorzka czekolada, kakao oraz ryby. Produkty te oprócz magnezu zawierają również składniki odżywcze, sole mineralne, witaminy z grupy B, witaminę C i E, cynk, miedź, żelazo, a także niacynę oraz kwas pantotenowy. 

Wiele osób sięga również po magnez w formie płatków magnezowych lub oliwy magnezowej, która dostarcza magnez do naszego organizmu przez pory skórne. Jedyne co należy zrobić to przygotować relaksującą kąpiel z dodatkiem płatków lub wmasować odrobinę pięknie pachnącej oliwy magnezowej w obolałe przez skurcze mięśnie łydek.