Ile trwa oczyszczanie organizmu z alkoholu
leczenie

Ile trwa oczyszczanie organizmu z alkoholu

Alkohol to dla wielu osób nieodłączny element wielu imprez i ważnych uroczystości. Napoje alkoholowe traktowane są jako synonim zabawy, przez świętowanie bez alkoholu wydaje się bardziej nudne. Napoje alkoholowe, w naszym kręgu kulturowym, traktowane są jako niegroźne substancje, które mają jedynie pomóc w zabawie i zrelaksowaniu się. Warto jednak pamiętać, że nadużywanie alkoholu jest poważną chorobą, której objawów nie można bagatelizować.

Ile trwa oczyszczanie organizmu z alkoholu?

To ile czasu alkohol utrzymuje się w naszym organizmie, zależy od wielu czynników. Przede wszystkim jest to zależne od naszej masy ciała, ilości spożywanych płynów oraz jedzenia. Oczyszczaniu organizmu pomaga też wysiłek fizyczny, dlatego podczas imprez tanecznych, często jesteśmy w stanie wypić więcej alkoholu niż podczas spotkania siedzącego w barze czy restauracji. Szukając odpowiedzi na pytanie, ile trwa oczyszczanie organizmu z alkoholu, nie odnajdziemy jednoznacznej odpowiedzi. Najlepszym sposobem na sprawdzenie, czy jesteśmy trzeźwi, jest użycie alkomatu, który daje możliwość sprawdzenia, jakie stężenia alkoholu znajduje się w naszym organizmie. Alkomaty dostępne są w aptekach, a także niektórych marketach i nocnych sklepach.

Jak pozbyć się alkoholu z organizmu?

Chcąc jak najszybciej wytrzeźwieć, powinniśmy spożywać duże ilości innych płynów, przede wszystkim wody, która nawodni nasz organizm i przyspieszy wydalanie alkoholu. W czasie trzeźwienia pomoże też ciepły posiłek, dzięki któremu odzyskamy siły fizyczne. Jeśli nasze samopoczucie na to pozwala, warto wybrać się na długi spacer, ponieważ świeże powietrze i ruch mogą przyspieszyć proces oczyszczania się organizmu. Jeśli chcemy być pewni, czy w naszym organizmie nie ma już alkoholu, warto skorzystać z alkomatu, przy pomocy którego sprawdzimy stężenie alkoholu w organizmie. Napoje wysokoprocentowe z pewnością dłużej pozostawią ślad w naszej krwi, a substancje niskoprocentowe zostaną szybciej wydalone. Wodę powinniśmy spożywać nie tylko po wypiciu alkoholu, ale też w trakcie jego picia.